Koło Grodzkie w Jeleniej Górze
SPRAWY BIEŻĄCE
   
  - opłaty za wędkowanie
  - porozumienia

  - wody górskie (info)
  - rejestr połowów
  - zarybienia    
   
SPORT
   
  - zawody w 2004 roku
  - Klub "Karkonoski"
   
NASZE FINANSE
   
  - sprawozdanie za rok
     2003
  - plan wydatków na rok
     2004  
   
INFORMACJE
KOMUNIKATY

  - Jezioro Czocha
     zakaz wędkowania


  - ważne telefony !!!

  - ubezpieczenia NW

  - znakowana ryba

  - popieramy akcję
    "Ratuj Szczupaka"

     RATUJ SZCZUPAKA


Pogoda
nad Bobrem i Kwisą.
 
 


red. Jarek Krempa
wszelkie prawa zastrzeżone
kilka słów o nas galeria linkownia forum dyskusyjne
   
 
Sprawozdanie finansowe za 2003 r.

Liczba członków Koła Grodzkie - 53 osoby
Wpływy w 2003 r. - 6 519,00 zł
Wielkość dotacji dla Koła PZW "Grodzkie"      - 1 671,45 zł


L.p. Wyszczególnienie wydatków Kwota
1.    Koszt wykonania pieczątek 213,50
2.    Zakup pucharu 89,00
3.    Opłata startowa (Mistrz. Spin.) 90,00
4.    Opłata startowa (Mistrz. Much) 90,00
5.    Zakup nagród (Spin. Mistrz. Koła) /* 150,00
6.    Zakup Informatorów 80,00
7.    Dieta Skarbnika 300,00
  RAZEM: 1 012,50


Pozostało na koniec 2003 r. 597,15 zł


KOMENTARZ:

Temat finansów kół wędkarskich budzi zazwyczaj wiele emocji. Zarówno w dyskusjach prowadzonych na stronach ineternetowych jak i w "realu" pojawia się wiele głosów świadczących o bardzo słabej znajomości tego zagadnienia wśród wędkarzy. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest niedostępność tych danych. W Grodzkim nie będzie z tym problemu :)
Pewne jest, że ilu jest dyskutantów tyle też będzie lepszych sposobów gospodarowania związkowymi pieniędzmi :) Dlatego wszelkie wnioski proszę kierować na forum. Spróbujemy te pomysły przedyskutować. Aby to ułatwić wyjaśnię przedstawione tutaj dane.

Pierwsza pozycja "Liczba członków Koła Grodzkie" to liczba osób które u nas zapłaciły składki. Powstaliśmy w marcu 2003 r. i wiele osób już składki opłaciła w innych Kołach. Były co prawda jakieś deklaracje, że pieniądze z ich składek trafią na konto Grodzkiego, ale jakoś potem nikt się do tego potem nie kwapił. Dlatego budżet nasz powstał tylko z 53 składek.

Pozycja "Wielkość Dotacji" to kwota którą otrzymało nasze Koło. Tyle z "Wpływów" pozostaje do naszej dyspozycji. Resztę otrzymuje Zarząd Główny i Zarząd Okręgu. Gospodarowaliśmy zatem kwotą nieco ponad 1,6 tyś. zł

No i "Wydatki". W 2003 roku pieniądze wydawaliśmy na zakup skromnych nagród, opłaty startowe za naszą reprezentację na zawodach rangi okręgowej oraz dietę pani Skarbnik. Nagrodą (poz. 5 /*) na Spinningowych Mistrzostwach Koła był talon o wartości 150,00 zł na zakup dowolnego sprzętu w sklepie wędkarskim. Zwycięzca przekazał talon dla Domu dziecka w Jeleniej Górze - Cieplicach. Na marginesie dodam, że pomysł był strzałem w dziesiątkę. Otrzymaliśmy bardzo serdeczne podziękowania, ponieważ okazało się, że mają w użytkowaniu staw w którym dzieciaki bardzo chętnie wędkują. W tym roku oczywiście postaramy się namówić zwycięzcę Mistrzostw Koła na powtórzenie tego gestu ;)
Jedyną dietą wypłacaną z kasy Koła Grodzkiego jest dieta pani Skarbnik. Specyfika pobierania opłat za wędkowanie w sklepach wędkarskich wymaga bardzo dużego nakładu pracy i odpowiedzialności. Oznacza to w praktyce wizytę w każdym ze sklepów 1-3 razy w tygodniu przez cały sezon (I - X). Kwota 300,- zł jest zatem wydatkiem w pełni uzasadnionym.

Jak łatwo zauważyć brakuje w naszym rozliczeniu wielu charakterystycznych pozycji: zakupy pozostałych nagród, diety sędziów, koszty delegacji, paliwa, koszty użytkowania telefonów, koszty materiałów biurowych, koszty wynajmu i utrzymania lokalu i wiele innych. Te koszty są pokrywane przez sponsorów lub z naszych kieszeni.


Plan wydatków na rok 2004

Przygotowany plan wydatków opierał się o zakładany niewielki przyrost liczby członków w 2004 r. W tym momencie wiemy już, że liczba osób wstępujących do Grodzkiego jest nieco większa niż zakładaliśmy. Zanim więc udało mi się opublikować plan naszych finansów ...już się zdezaktualizował. Na szczęście jest to zmiana korzystna, pieniędzy będzie więcej. Przygotujemy zatem korektę budżetu i opublikujemy w kwietniu.

Jarek Krempa
 

      r   e   k   l   a   m   a
firma użyczająca nam lokalu, sprzętu biurowego i łączy internetowych